ПрАТ "Гайсинське племпідприємство"

Код за ЄДРПОУ: 00692305
Телефон: 0 (097) 238-99-87
e-mail: gplem@vinnitsa.com
Юридична адреса: 23700, Україна, Вінницька область, Гайсинський район, с. Бережне
 
Дата розміщення: 28.03.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів ПрАТ "Гайсинське племпiдприємство" складається з таких виробничих пiдроздiлiв:
- хрячник;
- свинарник;
- лабораторiя;
- гаражi;
- склад для зберiгання зерна.
Фiлiй, дочiрних пiдприємств, представництв, вiдокремлених пiдроздiлiв немає.
На наступний рiк нiяких змiн у структурi пiдприємства не передбачається.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 5 (на початок року 7 осiб, на кiнець 4 особи);
Середня чисельность позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) - 0;
Чисельностi працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 0;
Фонд оплати працi - 236,4 тис. грн.
Фонд оплати працi зменшився вiдносно попереднього року на 43,8 тис.грн. Зменшення пов’язане зi зменшенням кiлькостi працiвникiв. Спецiальних та обов'язкових кадрових програм, спрямованих на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв, на пiдприємствi немає.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Емiтент не веде спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Будь-якi пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не поступали.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Амортизацiя основних засобiв, задiяних в роботi Пiдприємства, здiйснюється iз дотриманням принципу вiдповiдностi щомiсяця. Амортизацiя основних засобiв нараховується прямолiнiйним методом (з 01.04.2011 року), про, що визначено в Облiковiй полiтицi Пiдприємства, враховуючи строки корисного використання.В зв'язку з тим, що фiнансова звiтнiсть пiдприємства формується з дотриманням принципу обачностi, це один iз головних принципiв складання фiнансової звiтностi, згiдно з яким методи оцiнки, що застосовуються в бухгалтерському облiку, повиннi запобiгати заниженню оцiнки зобов'язань та витрат i завищенню оцiнки активiв i доходiв пiдприємства - пiдприємству рекомендовано нарахувати амортизацiю основних засобiв щомiсячно, вiдповiдно до П(С) БО 7 "Основнi засоби", та внести змiни до облiкової полiтики.Облiк запасiв Пiдприємство здiйснює вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси".Для бухгалтерського облiку Пiдприємства запаси класифiкують на такi групи: основнi та допомiжнi матерiали, малоцiннi та швидкозношуванi предмети та iншi матерiальнi цiнностi. Одиницею бухгалтерського облiку запасiв є їх найменування або однорiдна група. Придбанi (отриманi) або виробленi запаси зараховуються на баланс пiдприємства за первiсною вартiстю. Первiсна вартiсть запасiв визначається згiдно з П(С)БО 9 "Запаси".Списання матерiалiв проводиться на пiдставi актiв на списання, якi пiдписанi уповноваженими особами Товариства та затвердженi в установленому порядку. Iнформацiя щодо застосування методу оцiнки вибуття запасiв в облiковiй полiтицi вiдсутня. При вiдпуску запасiв у виробництво, продаж та iншому вибуттi їх оцiнка здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi, тобто проводиться списання по кожнiй одиницi запасiв дiленням сумарної вартостi залишку таких запасiв на початок звiтного мiсяця i вартостi одержаних у звiтному мiсяцi на сумарну кiлькiсть запасiв на початок звiтного мiсяця i одержаних у звiтному мiсяцi запасiв. Вiдповiдно до вимог п. 23 П(С)БО 9, вартiсть малоцiнних та швидкозношуваних предметiв, що переданi в експлуатацiю, виключається зi складу активiв (списується з балансу) з подальшою органiзацiєю оперативного кiлькiсного облiку таких предметiв за мiсцями експлуатацiї i вiдповiдними особами Пiдприємства протягом строку їх фактичного використання.Вибуття матерiалiв та МШП проводилося згiдно з затвердженими актами списання матерiальних запасiв.Обсяг розкриття iнформацiї вiдповiдає вимогам П(С)БО 9 "Запаси".Пiдприємство не має довгостроковi фiнансовi iнвестицiї в акцiї, частки у статутному капiталi iнших пiдприємств.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами дiяльностi ПрАТ "Гайсинське племпiдприємство" є рослинництво та вiдгодовування та розведення свиней.
В 2018 роцi чистий дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) складає 2005,4 тис.грн.
В 2018 роцi на вiдгодiвлi на початку року було 116 голiв свиней, на кiнець року - 0 голiв. В 2018 роцi реалiзовано свиней на суму 313,5 тис.грн.
В 2018 роцi товариство вирощувало кукурудзу та озиму пшеницю. Кукурудзою було засiяно площi 42,67 га, зiбрано 4299,8 ц. Пшениця озима було засiяна на площi 15,6 га, зiбрано 778 ц.
В останнi роки склалась надзвичайно важка ситуацiя у закупiвлi кормiв, вони є найдорожчою статею витрат у виробництвi. В зв'язку iз зростанням цiн на електроенергiю та паливно-мастильнi матерiали, пiдприємство опинилось в складнiй ситуацiї. З цього видно, що прибутковостi досягти дуже важко.
Виробництво товариства дуже залежить вiд клiматичних умов.
Основними конкурентами пiдприємства є:
- ТОВ "Продовольча Компанiя "Зоря Подiлля" (ВIННИЦЬКА ОБЛ., М.ГАЙСИН, ВУЛ. ПЛЕХАНОВА,150. Вид дiяльностi ВИРОЩУВАННЯ ЗЕРНОВИХ ТА ТЕХНIЧНИХ КУЛЬТУР);
- ТОВ "АГРОПРОМПЕРЕРОБКА" (ВIННИЦЬКА ОБЛ., М.ГАЙСИН, ВУЛ. 50-РIЧЧЯ СРСР,74. Вид дiяльностi ВИРОЩУВАННЯ ЗЕРНОВИХ ТА ТЕХНIЧНИХ КУЛЬТУР).
Пiдприємство закуповує азот, пальне, вет. препарати.
Основнi постачальники:
- ПП Ящук - ветеринарнi препарати;
- ПрАТ "ГАЛНАФТОХIМ" (79035, м. Львiв, вул. Пасiчна, 167) - мiндобрива;
- Бiзонтех 2006 - насiння, добрива, ЗЗР;
- Гайсинськi електричнi мережi ПАТ "Вiнницяобленерго" (електроенергiя).
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування В 2014 роцi вiдчуження основних засобiв не було. В 2014 роцi введено в експлуатацiю:
- гноєтранспортер (20,4 тис.грн);
- каток кiльчатозубчастий КЗК-6 (48,3 тис.грн).
В 2015 роцi придбання та вiдчуження основних засобiв не було.
В 2016 роцi придбано Прес шнековий "КОРЕКС" на суму 26,7 тис.грн. В 2016 роцi списано 10 повнiстю амортизованих iнкубаторiв на суму 120 тис.грн.
В 2017 роцi придбання та вiдчуження основних засобiв не було.
В 2018 роцi придбано Навантажувач фронтальний ПГФ-1600 на суму 83,125 тис.грн., ковш до Навантажувача ПП на суму 15,04 тис.грн.
В 2018 роцi проданий автомобiль 1988 року випуску (4,0 тис.грн. без ПДВ)
На найближчу перспективу пiдприємство не планує значних iнвестицiй та придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби пiдприємства знаходяться за мiсцем розташування емiтента. Орендованi основнi засоби товариство не використовувало.Товариство в оренду примiщення не здавало.
Первiсна вартiсть основних засобiв складає 1470,9 тис.грн., сума нарахованого зносу - 734,0 тис.грн.
Термiн та умови використання осн.засобiв вiдповiдають нормам.
Основнi засобi всiх груп використовуються за призначенням. За термiном користування: будiвлi та споруди (лабораторiя, водокачка, погрiб, галерея, млин, зерносклад, контора, склад ПММ, гараж, хрячник, кормоцех, iнкубатор, виробниче примiщення) введенi в експлуатацiю в 1965 - 2013 р.р., комплекс по вирощуванню молодняка страуса в 2004 р. Машини та обладнання придбанi та встановленi в 1965-2013 р.р.
Обмежень на використання основних засобiв немає.
Змiни вартостi основних засобiв вiдбулось за рахунок амортизацiї, придбання та продажу.
В 2018 роцi нарахований знос: будiвлi та споруди 42,7 тис.грн., машини та обладнання 26,9 тис. грн., транспортнi засоби 0 тис.грн., iншi основнi засоби 1,0 тис.грн.
Знос основних засобiв становить - 49,9%, ступiнь використання 50,1%.
Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства, вiдсутнi.
На найближчий час пiдприємство не планує капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Основною iстотною проблемою, що впливає на дiяльнiсть пiдприємства є нестабiльна податкова политка України, неплатоспроможнiсть колективних сiльськогосподарських пiдприємств, яка багато в чому залежить вiд клiматичних умов.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента В звiтному роцi технологiчного переозброєння, реконструкцiї, розширення виробництва не проводилось. Банкiвських кредитiв товариство в звiтному роцi не отримувало.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів На кiнець звiтного перiоду невиконаних договорiв пiдприємство не має.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) На 2019 рiк пiдприємством передбачається збiльшення поголiв"я свиней та збiльшення врожаю рослинництва за рахунок впровадження нових технологiй.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Дослiдження та розробки на пiдприємствi в звiтному роцi не проводились.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Товариство на протязi 2016 року отримало прибуток у розмiрi 408,6 тис. грн.,
на протязi 2017 року отримало прибуток у розмiрi 121,5 тис. грн.,
на протязi 2018 року отримало прибуток у розмiрi 347,96 тис. грн.